איך לשחזור תמונות שנימחקו

images טלפון טלפון

למה קשה לשחזר תמונות שנמחקו מהטלפון?

בזמן השימוש בטלפון הנייד תמונות וקבצים עלולים להימחק בטעות או בכוונה, למשל אחרי ניסוי לא מוצלח של ניקוי טלפון מזבל. לכן יהיה צורך בשחזור מידע מהזיכרון הפנימי של הטלפון הנייד. ברוב המקרים מדובר על שחזור מזיכרון פנימי של סמארטפון או טאבלט. ישנם מקרים בהם יהיה צורך גם לשחזור מכרטיסי זיכרון שיושבים בתוך הטלפון.

קודם כל צריך לציין שלא תמיד אפשר לשחזר את כל הקבצים. רוב האנשים חושבים ששחזור מידע מהטלפון יותר קל מאשר מהמחשב אבל זה לא נכון. ישנן שתי סיבות לקושי בשחזור כל הקבצים. הראשונה היא שאחוז הצלחת השחזור תלוי בכמות הזמן שעבר ובכמות ההורדות למכשיר אחרי המחיקה. זה קורה בגלל שאחרי המחיקה הקובץ לא מחוק לגמרי – מה שקורה הוא שהסקטור שבו הוא נמצא מחליף סימון ''תפוס'' לסימון ''מוכן לצריבה''. אחרי הורדת קובץ חדש יש סיכוי גדול שהוא יתפוס חלק מהסקטור שבו נימצא קובץ ''מחוק''.

הסיבה השנייה היא שהבקר יכול למחוק קבצים בכל רגע בגלל שבאנדרואיד החל מגרסת 4.3 מובנת פונקציה שניקרת '' FSTRIM'' שדומה לפונקציה ''STRIM'' בדיסקים SSD. המטרה של הפונקציה – לנקות את המערכת. הפונקציה מופעלת באופן אוטומטי פעם אחת ביממה אך הזמן המדויק לא ידוע. אחרי הפעולה שלה שחזור קבצים הופך לבלתי אפשרי.

סיכום:

  • הסיכוי לשחזור מוצלח באנדרואיד נמוך מאשר בדיסקים קשיחים;
  • ככל שעבר יותר זמן מהמחיקה הסיכויים לשחזור מוצלח יפחתו;
  • אם הזמן שעבר הוא יותר מיממה יהיה מאוד קשה לשחזר תמונה או קובץ;

 

האם אפשר לשחזר מידע מהטלפון?

 

  • שחזור תמונות דרך סנכרון Google +

השיטה הכי פשוטה לשחזר תמונות מהטלפון זה סנכרון לשירות .Google + Photo אחרי הפעלת הסנכרון עם הענן הזה כל התמונות באופן אוטומטי ישמרו בדיסק וירטואלי של Google . זה יאפשר לכם לקבל גישה לענן מכל מכשיר או מחשב וייתן אפשרות לשחזר את כל החומר אם יש צורך.

  • דרך אפליקציה Diskdigger

מדובר על אפליקציה חינמית שלדעתי היא הכי מוצלחת לשחזור תמונות. קיימת גם גרסה בתשלום Diskdigger pro.שמאפשרת לשחזר סיגי קבצים אחרים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כיצד להגן על עצמך מפני מחיקת קבצים בטעות? כדי שתמונות וקבצים שמחוקים בטעות לא ייעלמו, מומלץ להתקין את אפליקציית ''Dumpster'' או ''Google photo''. אפליקציות אלו גורמות לכך שאחרי שמתבצעת מחיקה אקראית, הקובץ לא ימחק לגמרי אלא יעבור לסל המחזור של התוכנה ואז אתם יכולים בקלות לשחזר אותו.