המחשב לא מזהה דיסק חיצוני - מה עושים?

article-4 דיסק קשיח לא מזוהה במחשב

הדיסק הקשיח החיצוני הופך להיות יותר פופולרי מיום ליום ואין זה מפתיע שכן הדגמים המודרניים מהווים מעין קופסה בגודל של טלפון סלולרי שמסוגלת לשמור כ 1-2 טרה בית ( TB ) או יותר.

משתמשים רבים נתקלים בבעיה שהמחשב שלהם לא מזהה את הדיסק הקשיח החיצוני. בדרך כלל זה קורה מיד אחרי הקניה אך זה יכול לקרות גם בשלבים מאוחרים יותר.

דיסק חיצוני חדש לא מזוהה

  1. לוחצים על התחל > קליק ימני על מחשב > ניהול > ניהול דיסקים

אם הדיסק הקשיח חדש ואתם מחברים אותו למחשב בפעם הראשונה הוא יכול להיות לא מפורמט. במקרה זה אתם צריכים לפרמט אותו. כדי לעשות זאת עושים קליק ימני על הדיסק הקשיח החיצוני, בוחרים את האופציה: אמצעי אחסון פשוט חדש > הבא > אישור (!שימו לב שכל המידע שעל המחשב ימחק!)

לפעמים המחשב לא מזהה את הדיסק הקשיח בשל הגדרת אות לא נכונה. כדי לשנות את האות יש לעשות קליק ימני על הדיסק > שינוי אות ונתיבי כוננים. לאחר מכן סמנו את האות שחסרה במחשב, למשל Z.

  1. חסר דרייבר של הדיסק הקשיח החיצוני.

אם הדיסק הקשיח חדש ואתם לא רואים אותו לא בניהול דיסקים ולא ב"מחשב" אבל במכשירים אחרים הדיסק מזוהה (למשל בטלוויזיה או בלפטופ אחר) אז הבעיה ככל הנראה קשורה לדרייברים או למערכת ההפעלה.

למרות שמערכות ההפעלה החדשות די "חכמות" וברגע שמחברים מכשירים חדשים הן מתחילות לחפש את הדרייבר באופן אוטומטי, זה לא תמיד עובד. כמות הגרסאות של מערכות ההפעלה היא עצומה כמו גם הגרסות של "מהנדסים" פרטיים. כמו כן, תמיד קיימות בה שגיאות, וירוסים וכו'. לכן לא מומלץ להתעלם מהסיבות הללו.

על כן במקרה המתואר לעיל ממליץ לעשות כך:

  • בדקו את תקינות שקע ה-USB. תכניסו בו טלפון, מצלמה או דיסק און קי רגיל. אם המכשירים יעבדו אז הבעיה לא קשורה לפורט USB.
  • כנסו למנהל התקנים ותסתכלו בלשוניות התקנים אחרים וכונני דיסקים. במקומות האלה לא צריכים להיות סימנים צהובים עם סימני שאלה. אם גיליתם שחסר דרייבר תלחצו על בצע סריקה לגילוי שינויי החומרה. בדרך כלל בסוף התהליך הדרייברים החסרים יותקנו באופן אוטומטי. אם זה לא עוזר השתמשו בתוכנות להתקנת דרייברים, למשל זאת: https://drp.su/en. אם כל זה לא עוזר מומלץ להתקין מערכת הפעלה מחדש כאשר הדיסק מחובר למחשב.

 

דיסק קשיח חיצוני לא חדש ולא מזוהה.

נדגיש: הדיסק החיצוני הישן הוא הדיסק החיצוני אשר כבר עבד עם המחשב הספציפי.

  1. ראשית, היכנסו לניהול דיסקים (ראו למעלה איך להיכנס) ושנו את האות של הדיסק. אתם חייבים לעשות זאת אם יצרתם בדיסק מחיצות.
  2. סרקו את הדיסק הקשיח לווירוסים. ווירוסים רבים חוסמים את הגישה לדיסק ולא ניתן לראות את התוכן שלו.
  3. בדקו בניהול התקנים האם המכשיר שלכם מזוהה נכון. לא צריך להיות כאן שום סימן צהוב וסימן קריאה או סימן שאלה שאומרים לנו על שגיאות. מאוד מומלץ אף להתקין מחדש דרייברים של בקר USB.
  4. לפעמים יעזור להתקין מערכת הפעלה מחדש. חשוב שלפני הפעולה תבדקו את תקינות הדיסק במחשב אחר. כמו כן מאוד מואיל מדי פעם לנקות את המחשב מכל מיני קבצי זבל, שאריות של התוכנות הקודמות ווירוסים, וכן לנקות את הרג'יסטרי בעזרת תוכנות כמן CCleaner וכו'
  5. נסו לחבר את הדיסק הקשיח החיצוני שלכם לשקע USB אחר. שמתי לב שלפעמים מסיבות לא ברורות הוא מתחיל לעבוד אם עושים את זה.
  6. בדקו את הכבל שאתו הדיסק מחובר למחשב. תסתכלו טוב על החיבור של הכבל עם השקע. אם חיבור ה-USB3 פגום בתוך הדיסק אתם לא תוכלו להתמודד עם זה.

אם כל מה שנכתב לעיל לא עזר לכם מומלץ להביא את הדיסק הקשיח החיצוני שלכם למעבדה שלנו לבדיקה. הבדיקה הראשונית מתבצעת ללא עלות או התחייבות. כנראה שבמקרה זה צריך לבצע שחזור מידע באופן מקצועי. יש לנו במעבדה ציוד מאוד מתקדם וידע על מנת לעשות שחזור מכל סוגי הדיסקים התקולים.