שחזור קבצים ותמונות שנמחקו מטלפון נייד

Smartphon19 שחזור קבצים ותמונות שנמחקו מטלפון נייד

בתוך השימוש של טלפון נייד תמונות וקבצים עלולים להימחק בטעות וא בכוונה או אחרי ניסוי לא מוצלח של ניקוי טלפון מזבל. לכן יהיה צורך לשחזור מידע מזיכרון פנימי של הטלפון נייד. רוב המקרים זה שחזור מזיכרון פנימי של שמהטרפון או טבלת. ישנם מקרים גם לשחזור מכרטיסי זיכרון שיושבים בתוך הטלפון.

קודם כל צריך לציין שלא תמיד אפשר לשחזר כל הקבצים. רוב האנשים חושבים ששחזר מידע מהטלפון יותר קל מאשר מהמחשב אבל זה לא ככה. אחוז הצלחת השחזור תלוי בתקופת הזמן שעבר וכמות הורדות למכשיר אחרי מחיקה. זה קורה בגלל שאחרי מחיקה הקובץ לא מחוק לגמרי אלא סקטור שבו הוא נימצא מחליף סימון ''תפוס'' לסימון ''מוכן לצריבה''. אחרי הורדת קובץ חדש יש סיכוי גדול שהוא יתפוס חלק מהסקטור שבו נימצא קובץ ''מחוק''. זה הסיבה הראשונה.

הסיבה השנייה שבקר יכול למחוק קבצים בכל רגע בגלל שבאנדרואיד מתחיל מגרסה 4.3 מובנת פונקציה שניקרת '' FSTRIM'' שדומה לפונקציה ''STRIM'' בדיסקים SSD. המתרה של הפונקציה – לנקות מערכת. הפונקציה מופעלת באופן אוטומטי פעם אחד ביממה אך זמן המדויק לא ידוע. אחרי פעולה שלה שחזור קבצים בלתי אפשרי.

סיכום:

  • סיכוי לשחזור מוצלח באנדרואיד פחות מאשר מדיסקים קשיחים;
  • כמה שיותר זמן עבר מזמן מחיקה סיכויים לשחזור מוצלח יפחת;
  • אם עבר זמן יותר מיממה לשחזר תמונה או קובץ מעוד קשה.

האם אפשר לשחזר מידע מהטלפון

שחזור תמונות דרך סנכרון עם Google +

השיטה הכי פשוטה לשחזר תמונות מהטלפון זה סנכרון לשירות .Google + Photo אחרי הפעלת סנכרון עם ענן הזה כל התמונות באופן אוטומטי ישמרו בדיסק וירטואלי של Google . זה ייאפשר לכם לקבל גישה לענן מכל מכשיר או מחשב וייתן אפשרות לשחזר כל החומר אם יש צורך.

  • דרך אפליקציה Diskdigger

אפליקציה חינמית לדעתי הכי מוצלחת לשחזור תמונות. קיימת גם גרסה בתשלום Diskdigger pro. שמאפשרת לשחזר סיגי קבצים אחרים

כיצד להגן על עצמך מפני מחיקת קבצים בטעות? כדי שתמונות וקבצים מחוקים בטעות לא ייעלמו תתקינו אפליקציה שניקרת'' Dumpster'' או ''Google photo''. ואז אחרי מחיקה אקראית הקובץ לא ימחק לגמרי אלא יעבור לסל מחזור של התוכנה ואתם יכולים בקלות לשחזור התמונה.