דיסק קשיח פגום

article-4 ?למה דיסקים קשיחים מתקלקלים

  1. גורמים חיצוניים (חימום יתר, שינוי גדול בטמפרטורה(עליה וירידה), זיהום באוויר
  2. השפעה מכנית
  3. הזנת דיסק לא איכותית
  4. חלקים לא איכותיים, זולים, חלקים פסולים
  5. לבוש (בלאי)

לגבי חימום יתר של הדיסק קשיח אמור להיות הכל ברור. צריך לספק את הטמפרטורות הסביבה נורמלית שהדיסק לא יהיה חם מידי בזמן העבודה. הרדיסק פנימי רצוי לשים ליד המאוורר.

השפעת מכנית חוץ ממכה טריוויאלית של דיסק קשיח בזמן עבודתו קיים גורם כוויברציה שבמשך הזמן הולך וגדל בשל ליבוש של גומיות ובולם זעזועים אם בכלל היו קיימים בתוך הגוף.

לגבי ההזנה של דיסק הקשיח כדאי להזכיר על מגע לא טובה שגורם לזרם גבוה או נתק פתאומי.

או נתק החשמל בשל מתח לא איכותי ובגלל שלא היה על פסק, כמו כן מנתקים חשמל לא נכון גם דיסק קשיח חיצוני. קפיצות חשמל וגם מתח יותר גבוה ויותר נמוך, ספק כח ישן או ספק כח שעובד תחת נתונים גבוהים. הזנה ללא הארקה במחשב שמחוברים בו מכשירים חיצוניים כמו נגיד מדפסת שמחובר לשקע אחר.

קיים עוד גורם אחד שמשפיע על זמן החיים של דיסק קשיח . לפעמים לאור חיסכון מכנפים זמן העבודה של מחשב ככה שהוא הולך לשון או נכנס למצב היברנציה תוך זמן קצר. זאת אומרת אם נוגעים בו כל פעם כשהוא לא עובד הוא מתחיל לעבוד ולסובב את הדיסק קשיח . אם דיסק קשיח מתחיל להסתובב ועוצר תוך זמן קצר זה גורם לעבודה לא יציבה חימום יתר ובלאי מהר של חלקים.

לדיסקים של הדור החדש SSD בדרך כלל אינם בעיות הללו או שאין כל כך השפעה עליהם. הדיסקים האלו לא מכניים אין להם חלקים שנעים בפנים לכן אחרי נפילה או מכות לא קורה שום דבר. כמו כן הטמפרטורה לא כל כך משפיע על העבדתם. מה שכן משפיע זה שדות אלקטרומגנטיות ואם אנחנו מדברים על מהירות של עבודה אז כדאי לזכור שעל זה משפיע מעוד האם דיסק ססדי תפוס במידע. המהירות שלו מתחילה לרדת אם הוא מלא בחומר יותר מ70%.