שחזור מידע מדיסק קשיח

hdd-small מאמרים

כיום כל המידע שלנו מאוחסן על ידי מכשירים דיגיטליים כמו כרטיס זיכרון, דיסק און קי, דיסק SSD וכוננים קשיחים פנימיים וחיצוניים. הדיסקים הקשיחים נועדו לשמירת מידע. דיסק קשיח חיצוני מאוד רגיש להזזות ונפילות ולכן לא מומלץ לשמור עליו מידע חשוב זמן ממושך אלא לעשות גיבוי – כלומר, לשמור מידע במקום נוסף. אם קרה מצב שהדיסק החיצוני לא מזוהה על ידי המחשב זה אומר שקיים בו נזק פיזי ועל כן צריך להפסיק להשתמש בדיסק הזה ולהביא אותו למעבדה שלנו לבדיקה ראשונית חינמית. ישנם מקרים בהם כאשר מנסים לפתוח את המחשב הוא לא עולה בגלל בעיה בדיסק הקשיח הפנימי. ברוב המקרים האלו מדובר על נזק לוגי או סקטורים פגומים. אל תנסו לתקן את מערכת ההפעלה כי זה עלול להחמיר את מצב הדיסק הפגום. במעבדה שלנו ניתן לשחזר מידע מדיסק קשיח עם בעיות מסוג זה

למפרט מלא...

שחזור מידע ממדיה דיגיטלית

microsd-small מאמרים

יש לציין כי מכשירים דיגיטליים כגון: כרטיסי זיכרון SD, MICROSD, דיסק און קי, טלפון נייד וכו', עדיין לא אמינים ועלולים להפסיק לעבוד בכל רגע. טכנולוגיית הייצור של מכשירים אלה עדיין לא פותחה וכן התחרות של היצרנים מאוד גבוהה, ולכן כל שנה יוצאת לשוק כמות גדולה של מכשירים שלא עברו בדיקה כראוי. על כן מאוד חשוב לעשות גיבוי באופן סדיר. אם קרה מצב שכרטיס הזיכרון לא מזודהה, צריך מיד להוציא אותו מהמכשיר ולהביא אותו אלינו למעבדה לבדיקה. התנאי העיקרי לשחזור מידע מוצלח – לא להשתמש יותר בכרטיס הזיכרון.

למפרט מלא...

איך בודקים דיסק הקשיח

article-3 מאמרים

דיסק קשיח הוא מכשיר מאוד מורכב בעל מכניקה מדויקת - אם הוא מתקלקל זה בלתי הפיך. חשוב להבין מהו הצפי לזמן העברת החומר האישי לענן, לדיסק און קי או לכל מקום בטוח אחר. במסמך זה נתייחס לדרך שבה בודקים את תקינות הדיסק הקשיח וכיצד מזהים מצב שבו הוא עומד להתקלקל.

למפרט מלא...

דיסק קשיח לא מזוהה במחשב

article-4 מאמרים

נדגיש: הדיסק החיצוני הישן הוא הדיסק החיצוני אשר כבר עבד עם המחשב הספציפי.
1. ראשית, היכנסו לניהול דיסקים (ראו למעלה איך להיכנס) ושנו את האות של הדיסק. אתם חייבים לעשות זאת אם יצרתם בדיסק מחיצות.
2. סרקו את הדיסק הקשיח לווירוסים. ווירוסים רבים חוסמים את הגישה לדיסק ולא ניתן לראות את התוכן שלו.

למפרט מלא...

שחזור קבצים ותמונות שנמחקו מטלפון נייד

Smartphon19 מאמרים

בתוך השימוש של טלפון נייד תמונות וקבצים עלולים להימחק בטעות וא בכוונה או אחרי ניסוי לא מוצלח של ניקוי טלפון מזבל.  לכן יהיה צורך לשחזור מידע מזיכרון פנימי של הטלפון נייד. רוב המקרים זה שחזור מזיכרון פנימי של שמהטרפון או טבלת. ישנם מקרים גם לשחזור מכרטיסי זיכרון שיושבים בתוך הטלפון.

למפרט מלא...

שחזור מידע מדיסק קשיח אחרי פירמוט

article-6 מאמרים

למה מידע נעלם?

כאשר אין גישה לדיסק או נעלמים קבצים מדובר על מקרה נפוץ יחסית. לעומת זאת, במקרים יותר מורכבים, המחיצה המפורמטת או הדיסק כולו מוחקים הרבה חומר באופן לא מכוון, מה שמביא לאיבוד מידע רב.

למפרט מלא...

למה דיסקים קשיחים מתקלקלים

article-4 מאמרים

לגבי חימום יתר של הדיסק קשיח אמור להיות הכל ברור. צריך לספק את הטמפרטורות הסביבה נורמלית שהדיסק לא יהיה חם מידי בזמן העבודה. הרדיסק פנימי רצוי לשים ליד המאוורר.

למפרט מלא...